HOUSESITTING aneb dům za hlídaní pejska

O levném cestování jsme se toho před odjezdem na cestu kolem světa načetly až hanba. O dobrovolničení, kde pracujete pár hodin denně výměnou za jídlo a stravu jsme již psaly. Že zkusíme I něco jiného, a to HOUSESITTING, nás na začátku cesty nenapadlo.

Po posledním farmaření v Kalifornii kousek od San Francisca jsme měly naplánováno, že si už budeme jenom užívat. Ovšem ceny ubytování v San Franciscu nás “trochu” překvapily. I ty nejhorší lokace, kde by se večer bál vyjít ven i nejotrlejší jedinec, stojí majlant. Že je Island drahý, to jsme věděly, ale že ho San Francisco dotahuje, to nás nenapadlo.

Ať jsme hledaly jak jsme hledaly, přijatelné ubytování ne a ne najít. I tu jsme si vzpoměly na možnost pohlídat někomu dům (HOUSE SITTING) nebo mazlíčka (PET SITTING) v době nepřítomnosti a moct za to bydlet zdarma.

Zapojily jsme strýčka Googla a věřte nevěřte, našly jsme přímo geniální, dovolím si říct, poptávku pro hlídaní roztomilého labradoodla téměř přesně na náš termín, pouze o jeden den kratší. Nemohlo by se to povést líp. Okamžitě jsme se zaregistrovaly na www.trustedhousesitters.com, zaplatily roční poplatek a poslaly žádost o toto hlídaní.

Rodina se ozvala obratem, poprosili nás o skype hovor, aby nás viděli. Chvilku jsme pokecali, kdo jsme, co děláme a bylo to!!! Taky jsme se přiznaly, že bychom u nich potřebovaly bydlet o jeden den navíc. Paní domu bez hnutí brvou souhlasila a ještě přidala, ať po cestě k nim nikde nejíme, že mají dost navařeno a můžeme povečeřet s nima.

Chápete to? Jak se může povést najít hlídání pejska na přený termín, místo, zalíbit se rodině a vše domluvit za jeden večer? Někdo nahoře nás má rád. 😊

Rodina, manželé a tři synové 17, 15 a 12 odjížděli na dovolenou a pejska nechtěli nechat samotného. Staly jsme se tak majitelkami krásného oaklandského domu v klidné bezpečné lokalite se zahradou a pohodovou fenkou Whitney, perfektním spojením do centra San Francisca.

tvoření na terase domu..

Naše práce byla pouze ráno a večer Whitney vyvenčit, dát jí jídlo, pomuchlat ji a asi dvakrát za týden zalít zahradu. Sen nabyl dokonalosti když Kačka objevila, že rodina má zaplacený Netflix. 😊

Jak prakticky HOUSE SITTING nebo PET SITTING zařídit? Velmi podobně, jako jsme zařizovaly dobrovolničení v Austrálii. Vše online, takže pěkně z pohodlí obýváku.

Stránek, na kterých můžete najít poptávku po hlídání, je mnoho. Například Mind My House, Nomador, Luxury House Sitting nebo Trusted House Sitters. My využily Trusted House Sitters. Ty fungují celosvětově, což je paráda.

Nemůžeme posoudit, jestli jsou tyto stránky lepší nebo horší než jiné, ale můžeme potvrdit, že se v nich krásně orientuje – vše je intuitivní, poptávky jsou aktuální a rodiny, které jsme oslovily, všechny do jedné odpověděly.

Nejdřív jsme samozřejmě hledaly nabídku hlídání na náš přesný termín a až když jsme ji našly, tak jsme se na zmíněných stránkách zaregistrovaly a zaplatily poplatek, abychom rodinu mohly kontaktovat.

Registrace stála 120 USD na rok. (Kdyby se hodilo, zde je kupon na 20% slevu z registrace – RAF160841.) Považte, že za tuto cenu jsme měly ubytování pro dvě osoby na 10 dní blízko San Francisca, kategorie 5*, zařízený dům s krásnou zahradou a dvěma auty v garáži. Pejsek nebyl práce, ale bonus. Velmi vychovaný a roztomilý. Z lednice jsme si mohly brát na jídlo vše, co tam bylo. A že tam bylo vše!

okolí „našeho“ domu nabízelo překrásné výhledy

Mnoho stránek funguje pouze pro jednu zemi a tak pro každou zemi platíte poplatek zvlášť. Na www.trustedhousesitters.com zaplatíte jeden poplatek pro celý svět. My jste si za zaplacenou cenu již užily, ovšem myslím, že když před Vánocemi skočíme do Londýna, tak koukneme, jestli někdo nepotřebuje o víkendu zalít kytky.

Při registraci na webu, ať už u Trusted House Sitters nebo jiném, si vždy vyplníte profil, napíšete pár vět o sobě, proč chcete hlídat dům nebo mazlíčky a doplníte třeba vaše zkušenosti, zájmy.

Je dobré si s profilem pohrát, musí zaujmout.

My jsme popsaly naši cestu kolem světa, přidaly pár fotek a odkaz na facebook, ať si nás potenciální zájemce může proklepnout. Přece jenom vám svěřuje celý svůj majetek.

Přidaly jsme informaci, že už jsme pracovaly na farmách, že máme doma samy pejska a tak víme, co péče o něho obnáší.

Čím vice informací o sobě poskytnete, tím jsme důvěryhodnější.

Nakonec vyplníte od kdy do kdy jste k dispozici a hlavně kde, v jaké lokalitě.

Na webu pak můžete hledat poptávky sami, jako jsme to dělaly my, nebo se vám může stat, že si vás někdo najde.

Zkontaktujete se a je ruka v rukávu. Easy as that. 🙂

Zdravíme z Islandu, Viera a Kačka.

Facebook Comments

Napsat komentář