Lingerie Sewing / Krajkové ejchuchu aneb jak se šije spodní prádlo

Decisions decisions. What should we sew in Australia? Lingerie is the winner! None of us had tailor-made lingerie so you can imagine how excited we got. Elegantly Scant boutique started by lovely Antonina is where the magic will happen, that was a sure thing.

Bylo to velké dilema a velké rozhodování co ušít v Austrálii. Nakonec jsme vybraly spodní prádlo. Hm, trošku jiná kategorie než patchwork, co říkáte?

V Austrálii chodí tolik vysportovaných mladíků i staříků, že pěkně padnoucí prádlo je nutností. Co kdyby? Že jo! 🙂 Prádlo šité na míru jsme ještě ani jedna neměly, a tak nás tato myšlenka nadchla. Volba padla na známý salon Elegantly Scant, kterému vládne madam Antonina.

(krásná dáma, ale říkala: fotit pouze ruce)

Antonina´s sweet face and lovely products were not the only decision makers. Why then? Antonina offers clients to come in and sew the angel-like underwear along with her. You can also bring your own fabric to use for the garments – old husband´s shirt, skirt you can´t say bye to, you name it. Can not find one? No problem, there´s a lot to choose from! That was our case too, since rubbery Australian farm boots are not really the ideal material.

Antoninu jsme si vybraly i proto, že nabízí ušití prádla na míru s vaší pomocí. Takové asistované šití. Můžete si také přinést svoji látku. Oblíbený kus svetru, manželovu košili, nebo sukni, se kterou se nemůžete rozloučit, cokoliv co byste chtěli na svém kousku mít. Jestli nic nenajdete – a to byl i náš případ, gumáky z farmy přece jenom nebyly materiálově vhodné – můzete si látku vybrat na místě.

We discussed everything online and the adventure was about to begin. And it began more than lovely as a plate heaped with coffee, tea, water and oh-so-damn-good chocolate bites was waiting for us!

Vše jsme domluvily online a dobrodružství mohlo začít. V salonku na nás čekalo malé občerstvení.

While enjoying a cup of steaming coffee, it is lingerie-talk time! In the end, that´s why we´re here, right? As someone who has done lingerie sewing since teen aged, Antonina has a LOT to say. Yay!

That´s why, ladies and getlemen, Kate Hudson and Eva Longoria stop by this boutique. Antonina actually framed some of the star-worn knickers, what a form of art!

U popíjení kávy jsme povídaly kolem a dokola pořád o tom, kvůli čemu jsme do salonu přišly. O dámském prádle. A že někdo, kdo se v brandži bohybuje přes 25 let, nám měl co říci. Jinak by tu, milé dámy, nenakupovaly třeba Kate Hudson, Eva Longoria, Rees Witherspoon…

Antonina si některé kousky i zarámovala. Doufám, že si do seznamu pro příště přidá i nás. 🙂

After head is filled up with all the facts and information (for example how to sew a bra for a pair of truly square-shaped boobs), we start the „hands-on“ experience.

First thing first, which pattern is the THE one?

Když nám už šla hlava kolem z teorie a dozvěděly jsme se i takové zajímavosti, jak ušít podprsenku na čtvercová prsa, přišla praxe.

Vybraly jsme si z mnoha střihů, ozkoušely typové varianty a hurá do práce!

Pattern preparation has to be precise, the pieces are teeny-tiny.

Pečlivě jsme připravily papírový střih, kousky jsou to titěrné.

Překreslovaly…

a stříhaly.

We had never thought of how many kinds of material are needed to create a bra – science. Stretchy for the underarms, not so stretchy for the boobs (so they, you know.. have some sort of not-so-squared-shaped shape), tough for the hard middle part. The back looks good see through, the straps are another topic to begin with. Then there are all the bows, ribbons, ties and crochet – so much to choose from!

Ani nás nenapadlo, kolik různých materiálů je na takové prádlo potřeba. Je to věda! Pružný na košíčky, ovšem ze spodní strany podšitý nepružným, aby výsledný kus neztratil tvar. Mezi prsa něco pevnějšího, pod ramena volnějšího, něco na ramínka netřepivého, zadní část méně průhledná, pak ozdůbky, mašličky, tkaničky… A že jich bylo na výběr!

We´ve learned a lot of tips and tricks on how to create such magnificent pieces. The final sewing is done by a professional tailor – that way, the final products are the best quality. 🙂

Antonina offers finishing the garments and sending them to you via post office. Because shipping cost to the Czech Republic would make this whole lovely experience a bit pricey and we totally fit in the regular size tables, we could not help ourselves and bought already pre-made gorgeous pieces from Antonina´s collection.

Our not finished garments were completed too and used for another (lucky) customer.

Pochytily jsme mnoho triků a fíglů, jak takovou jemnou parádu vykouzlit. Došití prádla je již na profesionální švadlence, to aby salon mohl ručit za kvalitu.

Antonina nabízí po došití prádla jeho následné zaslání na vaši adresu. Poštovné do ČR ale zaplatíte. To by nám tu legraci pěkně prodražilo, a protože jsme holky konfekčních velikostí, vybraly jsme si z nabídky hotových produktů a odnesly si je rovnou domů. Rozešité prádlo, na kterém jsme pracovaly, švadlenka dokončí a bude použito pro další zákaznice. 🙂

Tak to někdy dopadne, když chcete mít prádlo na míru…

The truth is we are beyond happy this way. Everything fits like a glove and is so so soft! Pieces we picked really make us speechless as well as the vibrant yellow terrace that comes hand in hand with the gorgeous Antonina´s place.

(check out my dirty farmer-like thumbs, haha)

Pravda je taková, že máme radost i tak. Vše sedí jak má a materiály jsou přenádherně jemňoučké! Odnesené kousky nás uhranuly, stejně jako žlutá terasa šicího salonku.

(všiml si někdo Káčiných farmářských prstů?)

What a lovely afternoon we had! The cherry on top was the lovely little gifts we received in the end. Antonina had noticed how much we love to create things and gave us some stuff to start our own projects in the future!

Odpoledne to bylo supr trupr příjmené a k tomu na závěr vymazlené ještě spoustou dárečků. Antonina viděla, jak nás vše kolem prádla baví, a tak nám nabalila mnoho stužtiček a mašliček, knoflíků a krajek, ať máme něco na doma pro začátek. Až přiletíme domů, pustíme se hned do šití a kousky budou tentokrát opravdu na míru!

Have a gorgeous day, beyond excited Viera.

PS: Any idea about what to sew in Hawaii?

Zdraví na šití natěšená Viera.

PS: Nemáte někdo nápad, co ušít na Havaji?

Facebook Comments

2 Comments

Napsat komentář