Blue Mountains, z farmy do hor

Nejenom prací je člověk živ, a tak jsme si od Grahamů několikrát odskočily na výlet. Kolem farmy všude Modré hory, jedno z „must-see“ Austrálie, samosebou, že jsme je trochu prozkoumaly. Krásných stezek všech náročností je zde nespočet, stačí si vybrat.

Název Modré hory vznikl podle modrého oparu zapříčiněného vypařováním olejů z listů eukalyptových stromů. K tomu přidejte vzduch provoněný již zmíněným eukalyptem a jste jako v pohádce.

Do hor se dostanete pohodlně vlakem ze Sydney. Zhruba dvouhodinová jízda krásnou krajinou vám uteče jako nic. Cena za jízdenku z centrálního nádraží v Sydney je cca 6 AUD.

Z „Blue Mountains Line“ (ano, vše je tak jednoduché, že když jedete do Modrých hor, nastoupíte na linku vlaku, která se jmenuje „Modré hory“!) můžete vystoupit na několika zastávkách. Na asi nejznámější skalní masiv Tři sestry a vyhlídku Echo Point se dostanete pohodlně z městečka Katoomba.

V informačním centru hned vedle vlakové zastávky si vezmete mapu zdarma, vyberete si trasu a můžete začít. Objevíte vodopády, krásně upravené stezky, vysoké hory, jeskyně…

Pro ty, kdo se radši vozí než chodí, je zde nabídka lanovek. Zkuste třeba Skyway s prosklenou podlahou. Kdo se bojí výšek, nemusí jízdu touto lanovkou oželet, dno je prosklené pouze z části.

Svézt se můžete také nejprudší železnicí na světe. Sklon 52 stupňů vám připomene horskou dráhu. Trochu jsme se ji bály, ale vzhledem k pomalé rychlosti to byla nakonec žáležitost pro děti.

Další z „nej“, co zde můžete najít, je nejdelší visutá stezka na světě. Procházka mírným deštným pralesem (dlouhá 2,4 km) byla momentálně ozvláštněna o výstavu soch a jiných uměleckých děl, doslova rozházených tu a tam náhodně po lese. Nepleťte si umělecké dílo s nepořádkem. 🙂

Když k večeru budete končit váš výlet, třeba dostanete dárek jako my. Překrásnou duhu. 🙂

Mějte se krásně duhově, já jdu zase třídit ořechy. Viera.

Facebook Comments

Napsat komentář